Pražský filharmonický sbor představil na tiskové konferenci ve středu 6. října program nové sezony 2021/2022.

Sborový cyklus PFS zaznamenal významnou změnu a přichází ve zcela nové koncepci. Sbor opouští Kostel sv. Šimona a Judy a díla čistě a cappellového repertoáru budou na každém ze sborových koncertů doplněna o skladbu s doprovodem orchestru. Pražský filharmonický sbor navázal bližší spolupráci s orchestrem PKF–Prague Philharmonia, který mu bude uměleckým partnerem na všech koncertech, jež sbor v Praze pořádá. V dalších sezonách by měl být cyklus sborových koncertů rozšířen o další koncerty.

Zahájení cyklu sborových koncertů v sezoně 2021/2022 připadá na vánoční koncerty na Žofíně. V pátek 17. prosince a v sobotu 18. prosince 2021 zazní ve Velkém sále Žofína díla norského skladatele Oly Gjeila, skladba „Gloria“ Angličana Johna Ruttera a koledy Luboše Fišera s recitací JIŘÍHO BARTOŠKY.
Oba večery obohatí svým režisérským pojetím JIŘÍ STRACH: “Pražský filharmonický sbor přichází ve svých vlastních vánočních koncertech se skvostnou dramaturgií. Zatímco první část uvede do intimní atmosféry adventu, druhou prozáří slavnostní a zároveň něžné Fišerovy koledy, na nichž vyrůstala celá naše generace. Netřeba zastírat, že temperamentní Vzhůru, bratři milí či ukolébavka Chtíc, aby spal se staly mou inspirací pro pohádku Anděl Páně 2. Tedy nejen skvělému sboru, ale především milovanému Luboši Fišerovi rád svou nenápadnou režií pomohu k tomu, aby tento vánoční koncert nebyl jen hudebním zážitkem, ale mystickým důkazem, že v betlémském dítěti se Bůh stal člověkem.”

Na druhém koncertě sborového cyklu vystoupí v sobotu 26. března 2022 ve Dvořákově síni Rudolfina jako host francouzská sopranistka MÉLISSA PETIT, v jejímž podání zazní Stabat mater Francise Poulenca. Druhou sólistkou večera bude v Romanci z pampelišek Bohuslava Martinů sopranistka PAVLA VYKOPALOVÁ, s níž PFS nejen tuto skladbu natočil v roce 2016 pro Supraphon (profilové CD Kantáty). První dva koncerty nastuduje a bude řídit LUKÁŠ VASILEK, hlavní sbormistr PFS.

Posledním z koncertů této řady bude v úterý 3. května 2022 v Rudolfinu gratulační koncert sbormistryně MIRIAM NĚMCOVÉ s díly Nadii Boulanger, Clauda Debussyho a Bohuslava Martinů, který bude také dirigovat. Jako sólisty uslyšíme Lucii Silkenovou, Markétu Cukrovou, Aleše Brisceina a Pavola Kubáně.

Na koncerty PFS bude možné od letošní sezony zakoupit abonmá s výraznou slevou oproti ceně jednotlivých vstupenek. Rezervace a prodej abonmá začínají 6. října 2021. Rezervovat je možné emailem: vstupenky@choir.cz, telefonicky: +420 224 267 538 nebo v sídle PFS, Melantrichova 970/17b, Praha 1. 

Více informací na: https://filharmonickysbor.cz/o-nas/abonma-pfs/