Po zrušení veškerých českých i zahraničních aktivit (celkem 60 koncertů a představení), kterých se měl Pražský filharmonický sbor zúčastnit v druhé polovině sezony (Praha, Hongkong, Salcburk, Hamburk, St. Gallen, Bregenz), se opět těší na své publikum. Premiéra skladby Alchymista od Lukáše Sommera, která měla zaznít na sborovém koncertě v květnu, byla přeložena na další sezonu, ale sbormistr Lukáš Vasilek připravil program, který je vhodný nejen na letní festival Smetanova Litomyšl, ale také pro širší publikum.

V pondělí 6. července zazní koncert Pražského filharmonického sboru od 16.00 hodin z Vrtbovské zahrady. V úpravě pro čtyřruční klavír a sbor zazní sborové scény z českých oper.

Hlavní sbormistr PFS Lukáš Vasilek přibližuje program koncertu těmito slovy:
„V posledních deseti letech uzavíral Pražský filharmonický sbor každou svou koncertní sezonu na operních festivalech v Rakousku a Švýcarsku. Ještě na začátku roku se zdálo, že tomu tak bude i letos, jenže pak bylo najednou všechno jinak – festivaly byly zrušeny a my budeme přes léto doma.

Rozhodli jsme se proto uskutečnit několik koncertů v České republice a zůstat při tom ve stejném žánru, tedy v opeře. A protože jsme v Čechách, tak v opeře české. Vybírali jsme z děl našich nejlepších skladatelů – Smetany, Dvořáka, Janáčka a Martinů, a také ze slavných operet Oskara Nedbala.

Celý program je laděn převážně na “lidovou notu”. Neuvádí jen notoricky známé operní sbory, ale i zajímavé kuriozity, které na našich jevištích znějí jen výjimečně. Abychom dodrželi všechna hygienická opatření, nebudeme vystupovat s orchestrem, ale s originálním doprovodem dvouručního a čtyřručního klavíru. Publikum se může těšit na koncert plný radosti a optimismu!“