Pražský filharmonický sbor v přenosech stanice Mezzo Live HD

Na jaře loňského roku absolvoval Pražský filharmonický sbor několik koncertů v Izraeli (11. -17. 4. 2019) po boku Izraelské filharmonie (Tel Aviv, Haifa) pod taktovkou Manfreda Honecka. Z těchto koncertů vznikl záznam pro stanici Mezzo, který je nyní na programu vysílání celkem v šesti uvedeních (18. – 28. 1. 2020).

Sbor je již tradičním partnerem Izraelské filharmonie při uvádění velkých děl, a to již od roku 1993, kdy zde vystoupil poprvé ve Verdiho Requiem se Zubinem Mehtou. Tentokrát během desetidenního jarního turné sboru zazněla nejrozsáhlejší skladba Johannesa Brahmse, Německé requiem. Pražský filharmonický sbor toto dílo v Izraeli již jednou uvedl, a to v červenci roku 2000 pod taktovkou Zubina Mehty, patrona letošní sezony sboru.

Odkaz na vysílání Mezzo Live HD zde.

Pražský filharmonický sbor se nyní chystá na únorové turné do Hongkongu, kde uvede dva samostatné sborové koncerty, a na festival Beethovena a Čajkovského do nového moskevského sálu Zarjadje, kde společně s Velkým symfonickým orchestrem P. I. Čajkovského představí pod taktovkou Vladimira Fedosejeva velká orchestrálně-sborová díla těchto velikánů.