Pražský filharmonický sboruvede na ostravském festivalu zřídka uváděné oratorium KRÁL DAVIDArthura Honeggera (1892-1955). Pod vedením dirigenta Lukáše Vasilkase představí také Pražský komorní instrumentální ansámbl a sólisté Kateřina Kněžíková(soprán), Markéta Cukrová(alt) a Martin Slavík(tenor). Partu vypravěče se ujme Jaromír Meduna.

„Dramatický žalm“, jak bývá Honeggerův Král David nazýván, se i v zahraničí objevuje především na velkých koncertních pódiích. Jeho původní čtyřhodinová verze pro komorní soubor měla velký úspěch, ale dnes je téměř neznámá. Pražský filharmonický sbor uvádí verzi druhou z roku 1923 s vypravěčem, kterou by si pražské publikum nemělo nechat ujít v nové sezoně PFS 2019/2020. Toto dílo má i třetí verzi pro velký orchestr, jenž je digitálně zaznamenána v podání PFS a České filharmonie pod taktovkou velkého propagátora Honeggera u nás, francouzského dirigenta Serge Bauda (Supraphon, 1987).

Na Mezinárodním hudebním festivalu Leoše Janáčkase toto dílo uskuteční po čtyřiceti šesti letech od jeho plánované premiéry, kterou zakázala tehdejší politická reprezentace Ostravy.

Více k festivalu na https://www.mhflj.cz/

Recenze k provedení Krále Davida v Ostravě.