Pražský filharmonický sbor a Berlínské filharmoniky spojuje dlouhodobá výjimečná spolupráce a my věříme, že se opět na jaře tohoto roku potkáme na Velikonočním festivalu v Baden-Baden.
Především v době působení dirigenta Claudia Abbada při Berlínské filharmonii se naše koncertní aktivity ještě více prohloubily. Nezapomenutelné koncerty, ze kterých vznikl dodnes ceněný zvukový záznam Deutsche Grammophon, proběhly v Berlíně v únoru 1995 při provedení Mahlerovy 8. symfonie. Pro stejnou skladbu a její další provedení v sále Berlínské filharmonie si v roce 2007 Pražský filharmonický sbor vybral také významný francouzský dirigent Pierre Boulez. Později, ještě před nástupem do role šéfdirigenta, si vyžádal sbor i Sir Simon Rattle, a to nejen na vybrané koncerty, ale především pro uvedení Janáčkovy Glagolské mše.
V roce 2021 na spolupráci s Berlínskou filharmonií naváže Pražský filharmonický sbor snad během Velikonočního festivalu v německém Baden-Badenu. V prestižní koncertní síni Festspielhausu jsme v roce 2016 společně pod taktovkou tehdejšího šéfdirigenta Sira Simona Rattla provedli Symfonii č. 9 d moll „S Ódou na radost“ Ludwiga van Beethovena.
Její ukázku a trochu “radosti” do dnešních dnů vám přinášíme prostřednictvím Digital Concert Hall Berlínských filharmoniků.