Most of our blog content is unfortunately in Czech.

Thanks for understanding!

 • Tisková zpráva 11. 12. 2018 – Pražský filharmonický sbor zahájí svůj sborový cyklus díly Duška, Tavenera a Respighiho

  V sobotu 15. prosince 2018 od 19.30 hodin se v kostele sv. Šimona a Judy v Dušní ulici na Praze 1 koná první koncert sborového cyklu Pražského filharmonického sboru v této sezoně. Pod vedením dirigenta Lukáše Vasilka zazní díla Jana Duška – Carmen ad cunas a Johna Tavenera – The Lamb, As One Who Has Slept a Svjatyj. Druhou polovinu programu otevře kantáta Lauda per la Natività del Signore Ottorina Respighiho. S Pražským filharmonickým sborem vystoupí řada vynikajících vokálních a instrumentálních sólistů, jako např. sopranistky Jana Sibera a Kateřina Kalvachová, tenorista Martin Šrejma, violoncellista Eduard Šístek a mnozí další.

  Lukáš Vasilek připravil opět program, který zaujme svou dramaturgickou nápaditostí a originalitou. V úvodní skladbě večera se představí ve světové premiéře přibližně sedmiminutová vánoční píseň Carmen and cunas na text Jana z Jenštejna, kterou Jan Dušek (1985) vytvořil na objednávku Pražského filharmonického sboru. Třemi skladbami je zastoupen britský skladatele John Tavener (1944-2013). Vokalní skladba The Lamb, vánoční koleda z roku 1982, má svůj inspirační zdroj ve východní církvi a je slyšitelně spojená i s anglickou sborovou tradicí. Kompozici As One Who Has Slept skladatel koncipoval jako připomínku pasáže z vyznání víry, hovořící o Ježíšově sestoupení do pekla po ukřižování – před vzkříšením a slavným zmrtvýchvstáním. Svjatyj je ryze vokální chvalozpěv využívající neobvyklou kombinaci smíšeného sboru se sólovým violoncellem. Koncert uzavře Ottorino Respighi (1879-1936), jeden z předních představitelů hudebního neoklasicismu dvacátého století. Svátečně vyznívající kantáta Lauda per la Natività del Signore, naplněná reminiscencemi na renesanční a barokní hudbu, je považována za skladbu mimořádnou, jejíž uvedení v českém prostředí je zcela výjimečné.

  foto: © Martin Divíšek

  facebook
 • Srdečně vás zveme na I. samostatný sborový koncert 84. sezony Pražského filharmonického sboru, který se uskuteční v sobotu 15. prosince 2018 od 19.30 hodin v koncertní síni kostela sv. Šimona a Judy v Praze.

  Vstupenky si můžete zakoupit v předprodejní síti Colosseum Ticket:
  https://www.colosseumticket.cz/cs/akce/102048-prazsky-filharmonicky-sbor

  facebook
 • Jedním z vrcholů koncertního kalendáře PFS je i úspěšná řada samostatných koncertů, na nichž se představujeme ve vybraných náročných a originálních skladbách sborového repertoáru. Nejbližší z těchto koncertů se uskuteční již za necelý měsíc, v sobotu 15. prosince v kostele sv. Šimona a Judy na Starém Městě pražském. Připomeňme si v několika fotografiích neopakovatelnou atmosféru letošního jarního koncertu, který proběhl v těchto koncertních prostorách 5. dubna 2018. Pražský filharmonický sbor, hostující sólisty a instrumentalisty řídil Lukáš Vasilek, dirigent a hlavní sbormistr PFS.
  foto: © Petra Hajská

Load more