V sobotu 16. února 2019 od 19.30 hodin zazněly v pražském Rudolfinu části opery George Gershwina Porgy a Bess, která spojuje afroamerickou původní hudbu s evropskou operní tradicí. Jelikož se u nás tato opera neuvádí, jednalo se o velkou hudební událost a vstupenky byly záhy vyprodané. Pražský filharmonický sbor vystoupil spolu se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu pod vedením dirigenta Wayna Marshalla, šéfdirigenta WDR Funkhausorchester Köln.
Sólisty večera byli čtyři američtí pěvci: sopranistka Indira Mahajan, sopranistka Angela Renée Simpson, tenorista Ronald Samm a basbarytonista Kevin Short.

Podle recenze Petra Vebera: “Pražský filharmonický sbor zpíval téměř ve všech číslech. Jeho sobotní výkon lze považovat nejen za vysoce profesionální, ale za téměř neuvěřitelný. Bohoslužebné výjevy (Oh, the Train is at the Station), komentování děje i masové scény (Oh, I Can´t Sit Down, It Take a Long Pull to Get There a další) měly širokou dynamiku, plný zvuk, dokonalou sezpívanost a jistotu výrazu – i obdivuhodný nadhled nad složitými rytmy.
Sbor byl rovnocennou součástí provedení, Lukáš Vasilek s ním odvedl při přípravě velkou práci.”

© Filip Jandourek