Pražský filharmonický sbor v čele s hlavním sbormistrem Lukášem Vasilkem se poprvé představí v newyorské Carnegie Hall,  světoznámé koncertní síni, která má v české hudební historii velmi významné místo:  16. 12. 1893 se zde uskutečnila světová premiéra Novosvětské symfonie Antonína Dvořáka. Po úspěšných koncertech v Praze a Bratislavě provede sbor (v mimořádně velkém obsazení 100 zpěváků) s Českou filharmonií a jejím šéfdirigentem Semjonem Byčkovem Mahlerovu Symfonii č. 2 Vzkříšení“, a společně tak 28. 10. 2018 oslaví v New Yorku 100. výročí vzniku Československa. Ve stejném uměleckém obsazení bude v prosinci 2018 symfonie také natočena pro společnost Decca.

Z USA sbor zamíří přímo do Moskvy, kde o tři dny později, 31. 10. 2018, vystoupí v Moskevském mezinárodním domě hudby s Janáčkovou Glagolskou mší a Brahmsovou Písní osudu, op. 54. Na provedení se bude dále podílet orchestr moskevské Nové opery pod taktovkou svého šéfdirigenta Jana Lathama-Koeniga.

ke stažení:

PFS TZ 23. října 2018

 

 

K národním oslavám 100. výročí vzniku Československa se připojil i Pražský filharmonický sbor a v rámci tohoto významného jubilea se v roce 2018 představuje na několika slavnostních koncertech na evropském kontinetu (mj. turné v Rusku, festival v Bregenzu, série koncertů v Belgii) a také v zámoří (nadcházející koncert s Českou filharmonií v newyorské koncertní síni Carnegie Hall).