Již proběhlo

27. 3.

19:30
Praha – Rudolfinum
Vstupenky
Koncerty v České republice

Interpreti

O koncertu

Koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu

Program

Lera Auerbach
Symfonie č. 6 Vessels of Light (česká premiéra)

Franz Schubert
Symfonie č. 9 C dur „Velká“, D 944

Účinkující

Alexander Liebreich dirigent
Kristina Reiko Cooper violoncello
Pražský filharmonický sbor
Lukáš Vasilek sbormistr

Hudbu raného romantismu s hudbou sou­dobou přinese návrat Alexandera Liebreicha k Symfonickému orchestru Českého rozhlasu. Inspirována příběhem japonského diplomata Chiune Sugihary, který během druhé světové války zachránil tisíce židovských životů, vytvořila Lera Auerbach hudbu, libreto a umělecký koncept pro Symfonii č. 6, Vessels of Light, pro violoncello, sbor, a orchestr. Auerbach splétá mnohovrstevnou tapisérii hudby s jidiš poezií, uměním japonského Kintsugi, mystickým Shevirat ha-kelim (rozbíjení nádob) a slovy biblického žalmu 121. Dílo je věnováno Chiunu Sugihary a všem těm, kteří riskují všechno, aby zachránili ostatní.

Symfonie č. 6 Vessels of Light vznikla na zakázku Yad Vashem, Světového centra pro paměť holocaustu v Jeruzalémě a Americké společnosti pro Yad Vashem. Po premiéře díla Yad Vashem ocenil Sugiharu jako jednoho ze Spravedlivých mezi národy (ocenění státu Izrael udělováno lidem nežidovského původu, kteří riskovali svůj život při záchraně Židů před holokaustem) za jeho činy během této temné kapitoly naší nedávné historie.

Po přestávce za­zní nejambicióznější symfonické dílo Franze Schuberta, autora nesmrtelných písní a ko­morní hudby, Velká symfonie C dur.

Termíny

 • Již proběhlo

  27. 3.

  19:30

  Praha

  Rudolfinum

Místo konání

 • Rudolfinum

  Alšovo nábř. 12, 110 00 Praha 1-Staré Město, Česko

Zobrazit mapu!
Chviličku.
Načítá se.