Již proběhlo

Arthur Honegger

O koncertu

ARTHUR HONEGGER (1892–1955)
Král David, H 37 – oratorium pro vypravěče, sóla, smíšený sbor a instrumentální ansámbl

VÝSTAVA „LETEM SBOROVÝM SVĚTEM“
Pražský filharmonický sbor je důležitým partnerem mnoha zahraničních orchestrů a festivalů. Do zákulisí zahraničních cest budete moci nahlédnout prostřednictvím mimořádné výstavy fotografií Martiny Kritznerové, fotografky a členky sboru. Výstava bude k nahlédnutí v prostorách balkonu Rudolfina během výročního koncertu 7. prosince 2019.

Prodej vstupenek online zde.

Jedna z prvních Honeggerových cest k monumentálnosti a vznešenosti se naplnila a stala se zároveň jedním z nejcharakterističtějších znaků jeho další tvorby. Citlivá kombinace gregoriánského chorálu, hudby barokní, impresionistických fresek i částí inspirovaných hudbou Igora Stravinského řadí Krále Davida mezi důležitá vokální díla francouzské hudby.
Honeggerova oratoria provází dlouhodobě i Pražský filharmonický sbor — mezi zásadní snímky se v 70. a 80. letech zařadily nahrávky Jany z Arku na hranici, Vánoční kantáty a Krále Davida s Českou filharmonií a dirigentem Sergem Baudo.

• Již proběhlo

7. 12.