= 2019 =

16. 2.

19:30
Praha – Rudolfinum
Vstupenky
Koncerty v České republice

Program

 1. Porgy & Bess

  George Gershwin

O koncertu

Kdo by neznal Summertime? Když mimořádně úspěšný skladatel George Gershwin napsal ve 30. letech minulého století operu Porgy a Bess, zahrnující zmíněnou populární píseň, nedočkal se velkého úspěchu či radosti.

Důvodem mohl být sociálně citlivý námět i fakt, že dílo počítá – na svou dobu Revolučně – s obsazením černošských operně školených zpěváků. Dnes se jedná o klasickou a snad nejhranější americkou operu, která dokazuje, že z kombinace jazzu a evropské operní tradice může vzniknout mimořádně silné a mnohovrstevnaté dílo.

Na příběhu o lásce žebráka Porgyho k Bess ve slumech Charlestonu v současnosti nenacházíme nic kontroverzního. Zmiňovaná píseň Summertime zlidověla a stejně jako další písně z opery si našla místo mezi jazzovými standardy. Ve Dvořákově síni Rudolfina zazní zkrácená, osmdesátiminutová koncertní verze opery. K rozhlasovým symfonikům se připojí Pražský filharmonický sbor, čtveřice vynikajících sólistů a nanejvýše povolaný britský dirigent, Klavírista a varhaník Wayne Marshall, jehož doménou je symfonická hudba na pomezí klasiky a jazzu. (zdroj: rozhlas.socr.cz)

Termíny

 • = 2019 =

  16. 2.

  19:30

  Praha

  Rudolfinum

  Dvořákova síň

Místo konání

 • Rudolfinum

  Alšovo nábř. 12, 110 00 Praha 1-Staré Město, Česko

Zobrazit mapu!
Chviličku.
Načítá se.