Pražský filharmonický sbor se stal laureátem Ceny Antonína Dvořáka za rok 2022. Cena Antonína Dvořáka je prestižní ocenění v oblasti klasické hudby. Jejím smyslem je vyzdvihnout osobnosti, umělecké kolektivy či instituce za mimořádné umělecké počiny nebo významné zásluhy na propagaci a popularizaci české klasické hudby u nás i v zahraničí. 
Máme obrovskou radost, děkujeme za ocenění a za skvělou práci našich sbormistrů. Lukáš Vasilek vede sbor již 15 let jako hlavní sbormistr a nepostradatelným je také Lukáš Kozubík na pozici druhého sbormistra.
 
„Pražský filharmonický sbor je skvělým ambasadorem české hudební kultury i tvůrčího odkazu Antonína Dvořáka v globálním rozměru, což dokumentují nejen četná vystoupení na prestižních světových pódiích ve spojení s nejuznávanějšími světovými orchestry a dirigenty, ale i řada nahrávek, kde významnou pozici zastávají díla českých skladatelů. I letošní spolupráce s Českou filharmonií, jejím šéfdirigentem Semjonem Byčkovem a mezinárodními sólisty na koncertním provedení Rusalky na MHF Dvořákova Praha je toho dokladem. Jako nový držitel Ceny Antonína Dvořáka navazuje důstojně na dosavadní řadu laureátů tohoto ocenění, které Akademie klasické hudby uděluje od roku 2009,“ uvedl předseda Rady akademiků a Intendant Akademie klasické hudby Jan Simon.