• Milí přátelé, příznivci a posluchači PFS,

představujeme vám novou sezonní brožuru k naší 84. koncertní sezoně!

V ní nás čekají mj. koncerty na festivalech Dvořákova Praha, Beethovenfest Bonn a Pražské jaro, turné do Belgie, vystoupení v newyorské Carnegie Hall (Mahlerova Symfonie č. 2 ve spolupráci s Českou filharmonií a jejím šéfdirigentem Semjonem Byčkovem; následně bude symfonie ve stejném uměleckém obsazení nahrána pro společnost Decca Classics), stejně jako další spolupráci s Izraelskou filharmonií, tentokrát pod taktovkou Manfreda Honecka. Koncertní sezonu 2018/19 uzavře PFS koncertem na festivalu Smetanova Litomyšl, kde spolu s Velkým symfonickým orchestrem P. I. Čajkovského a dirigentem Vladimirem Fedosejevem uvede Musorgského operu Boris Godunov, a v pořadí již desátým hostováním na operním festivalu v rakouském Bregenzu.

Brožura pro sezonu 2018/2019 je ke stažení zde:

• 100. výročí vzniku Československé republiky a Evropský rok kulturního dědictví

K letošním oslavám 100. výročí vzniku Československé republiky se připojil i Pražský filharmonický sbor a mezi přípomínkové akce na počest této významné události zařadil následující koncertní projekty: turné v Rusku v únoru 2018, turné po Izraeli v dubnu 2018, koncert na operním festivalu v rakouském Bregenzu v červenci 2018 – vše již proběhlo.

Aktuálně nás čeká série koncertů v Belgii (Brusel, Bruggy, Gent, Antwerpy) a koncert v prestižní newyorské koncertní síni Carnegie Hall – pro Pražský filharmonický sbor vůbec poprvé v jeho historii!

více na webu:

Rok 2018 je zároveň Evropským rokem kulturního dědictví, jehož cílem je povzbudit ještě více lidí k objevování a prozkoumávání evropského kulturního dědictví a posílit pocit příslušnosti ke společné evropské rodině. K řadě iniciativ a akcí podporujících myšlenku objevování a posilování kulturních tradic a kořenů se připojil i Pražský filharmonický sbor se svými samostatnými koncerty.

více na webu:

• Tisková zpráva 12. 9. 2018 – 84. koncertní sezona Pražského filharmonického sboru byla zahájena

Pražský filharmonický sbor (PFS) zahájil svoji 84. koncertní sezonu. Podobně jako v minulých letech i v této sezoně vystoupí na koncertech a prestižních festivalech doma i v zahraničí a bude účinkovat s významnými orchestry pod vedením světově uznávaných dirigentů.

„V sezoně 2018/19 se představíme na zajímavých projektech nejen s Českou filharmonií, Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK či Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, ale v rámci České republiky také v Ostravě, Litomyšli a Pardubicích,“ prozradila ředitelka Pražského filharmonického sboru PhDr. Eva Sedláková. PFS vystoupí také na nejvýznamnějších českých hudebních festivalech, jako jsou Dvořákova Praha, Pražské jaro nebo Smetanova Litomyšl. Pro britské vydavatelství Decca Classics nahraje PFS ve spolupráci s Českou filharmonií a dirigentem Jakubem Hrůšou Te Deum Antonína Dvořáka.
    __________________________________

v celém znění a ke stažení na webu:

foto:© Jan Slavík

• Pražský filharmonický sbor vstoupí do 84. koncertní sezony mimořádným koncertem v rámci 11. ročníku Dvořákovy Prahy. Společně s Českou filharmonií pod vedením dirigenta Jakuba Hrůši představí v sobotu 15. září ve Dvořákově síni pražského Rudolfina oratorium Svatá Ludmila, vrcholné monumentální dílo Antonína Dvořáka. V sólových partech vystoupí Kateřina Kněžíková, Alena Kropáčková, Richard Samek, Jozef Benci a Ondřej Koplík. Koncert, který Dvořákova Praha věnuje stému výročí založení Československé republiky, odvysílá ČT art v přímém přenosu.

• TELEVIZNÍ TIP
    Hostem dnešních Událostí v kultuře na ČT art od 20.00 hodin bude hlavní sbormistr Pražského filharmonického sboru Lukáš Vasilek.

Načíst další