• Téměř přesně před rokem vyšla v Supraphonu mimořádně zdařilá nahrávka čtyř kantát Bohuslava Martinů, která od té doby posbírala mnohá významná oceněnění potvrzující její kvalitu a výjimečnost. Nahrávka Pražského filharmonického sboru byla vybrána jako Choral & Song Choice neboli tip časopisu BBC Music Magazine v kategorii sborové a písňové tvorby, v němž nejvyšší počet hvězdiček získal nejen výkon umělců, ale také vynikající zvuková kvalita záznamu. Respektovaný časopis Gramophone označil nahrávku jako Editor’s Choice neboli tip šéfredaktora.

  Ukázky k poslechu najdete zde:

  https://www.youtube.com/watch?v=iVJWbAtna-k
  https://www.youtube.com/watch?v=eTUkyb67jwE

  facebook
 • Fotogalerie z koncertu Světové premiéry s orchestrem FOK: JOSÉ CURA & MISA CRIOLLA – Smetanova síň Obecního domu – 4.10.2017
  foto: © Jan Slavík

 • SOUTĚŽ O 3 CD STABAT MATER

  Tři vylosovaní, kteří budou znát správnou odpověď na naši soutěžní otázku, obdrží jedinečnou nahrávku Dvořákova Stabat mater v podání Pražského filharmonického sboru a České filharmonie pod taktovkou pana šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka.

  Soutěžní otázka: Ve kterém roce a při jaké příležitosti mělo oratorium Stabat mater Antonína Dvořáka premiéru?

  Vaše odpovědi očekáváme do zpráv zde na FB.

  Uzávěrka soutěže je v úterý 31. října 2017.

  Hodně štěstí! 🍀

  ———————————————–

  Nahrávka vydaná labelem Decca Classics byla pořízena v rámci abonentních koncertů České filharmonie ve dnech 23.–25. března 2016 ve Dvořákově síni pražského Rudolfinu a sklidila pochvalné recenze od domácích i zahraničních kritiků.

  facebook
Načíst další