• Záznam koncertu Stabat mater Gioachina Rossiniho z našeho nedávného úspěšného turné po Izraeli, kde jsme se během dvou týdnu představili celkem na deseti koncertech ve třech městech, je stále ještě ke zhlédnutí na Youtube stránkách Izraelské filharmonie. Dílo s Pražským filharmonickým sborem nastudoval jeho hlavní sbormistr Lukáš Vasilek, Izraelskou filharmonii vedl italský dirigent Gianandrea Noseda.

  Skvělé ohlasy na tyto koncerty se reflektovaly i v recenzích:

  “Pražský filharmonický sbor demonstroval zvukové kvality špičkového světového vokálního tělesa – disponuje plným zvukem, bezchybnou vyvážeností jednotlivých sekcí a jednotným vybroušeným zpěvním projevem. Vpravdě fantasticky znělo jeho podání oddílu líčícího poslední soud i závěrečné fugy pro sbor a orchestr. Jedna prosba (Izraelské) filharmonii: prosím, pozvěte nám tyto milé přátele znovu, a pokud možno co nejdřív!”

  O.Shomroni, Opus Magazine, 25. dubna 2018

 • 18. května 2018 – ÚZSVM předal NPÚ budovu pražské Invalidovny

  Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dnes na základě žádosti podle zákona o majetku státu předal Národnímu památkovému ústavu (NPÚ) Invalidovnu – národní kulturní památku v pražském Karlíně. NPÚ má v plánu budovu rekonstruovat, zpřístupnit veřejnosti a umístit zde své pracoviště. Své sídlo zde nalezne i Pražský filharmonický sbor.

  “Pražský filharmonický sbor vítá převzetí Invalidovny do správy NPÚ, jehož postup od začátku jednání o převzetí objektu plně podporoval. Úspěšné završení dvouletého složitého procesu je příznivou zprávou pro umělecké těleso, které po více než 80 letech existence získá v prostorách rekonstruované Invalidovny své trvalé a důstojné sídlo.”
  PhDr. Eva Sedláková, ředitelka Pražského filharmonického sboru

 • Pražské jaro 2018 – koncert k výročí založení Státu Izrael a k 100. výročí narození L. Bernsteina. Program: A.Schönberg – Ten, kdo přežil Varšavu, L. Bernstein: Symfonie č. 3 „Kaddish“. Praha, Obecní dům, 14. května 2018
  foto: © Pražské jaro – Zdeněk Chrapek

Načíst další